وب سایت خوب چه ویژگی هایی دارد؟

در میان سایت هایی که هر روز از آن ها بازدید می کنید یک سری سایت ها هستند که شمارا جذب خود میکنند و خیلی واضح شما را به هدف خود میرسانند. در این مقاله داشته های خود را در مورد یک وب سایت خوب و کامل به شما ارائه خواهم داد.


اولین چیزی که بایستی در طراحی سایت رعایت شود داشتن یک سری برگه هاست،‌ این برگه ها شما صفحه‌ي درباره ما، که شامل توضیحات کاملی از کسب و کار شما و مدیر سایت است که باعث آشنا شدن بازدیدکنندگان و جلب اعتماد آن ها به شما خواهد شد.


در صفحه‌ی درباره ما به چند سوال کاربر پاسخگو باشید: اینکه شما که هستید؟ چه خدماتی ارائه میدهید؟ خدمات شما چه ویژگی هایی دارد؟ سابقه خود را بگویید؟ مشتریان شما چه کسانی بوده اند؟ وجه تمایز و نقطه قوت شما با سایر رقبا در چیست؟ این ها سوالاتی هستند که باید در صفحه درباره ما به آن ها پاسخ داده شود. صفحه ي دیگر صفحه تماس با ما است که در آن آدرس شما، شماره تماس، شماره پیامک، و ایمیل شما در آن قرارگرفته است. یک فرم تماس هم برای راحتی در امر تماس در آن تعبیه شده است.


دومین مساله لینک صفحات به صفحه اصلی و داشتن یک منوی مرتب در وب سایت است بطوری که وقتی کاربر در هرکجای سایت بود به راحتی بتواند به صفحه اصلی و یا سایر صفحات دسترسی پیدا کند.


وجود خبرنامه در سایت نیز خالی از لطف نیست، خبرنامه به شا کمک میکند تا کاربران بتوانند با وارد کردن ایمیل خود و تایید آن اخبار وب سایت شما را در ایمیل خود دریافت نمایند. با افزایش تعداد اعضا مدیران اغلب برای تبلیغات از آن استفاده میکنند چون افراد خبرنامه با میل خودشان عضو شده اند و به وب سایت و خدمات شما علاقه مند هستند لذا تبلیغ روی این افراد بازدهی خوبی خواهد داشت. آمار بازدیدکنندگان هم بایستی در سایت فعال باشد تا شما بدانید در فلان روز چند کاربر و از چه طریق از وب سایت شما بازدید نموده‌اند. بدین نحو شما میتوانید کنترل بیشتری رو وب سایت داشته باشید و بدانید در کدام قسمت بایستی تبلیغات را بیشتر کنید و یا بدانید کاربران بیشتر از کدام صفحات بازدید میکنند و بیشتر دنبال چه چیزی هستند.


چند نکته مهم تر

1- سایت باید در فاصله زمانی معین بروزرسانی شود والا مشتریان خود را از دست خواهد داد.

2- توجیه کردن یک کار اصلا ایده خوبی برای راه‌اندازی یک وب سایت نیست.

3- آرم یا لوگوی وب سایت باید القاء‌کننده هدف سایت و معنی‌دار و چنان سبک شمرده نشود؛ که بجای یک اسباب‌بازی ، وسیله سرگرمی بچه‌هایی شوند که مزاحم کار مامانشان هستند .

4- ظاهر سایت و منظره آن چنان باید زیبا طراحی شده باشد که احساس خوبی به کاربر بدهد. راجع به معنی پنجره فکر کرده‌اید؟ واقعاً استفاده از این کلمه بجای نام سیستم عامل، نشان از خلاقیت بالا و قدرت بازاریابان شرکت مایکروسافت دارد. ما جلوی پنجره منظره ها را به تماشا می‌نشینیم، پنجره محیط بیرون را فیلتر کرده و بهترین عنصر موجود در آن (نور و روشنایی) را به داخل راه میدهد. پنجره بهترین مدخل ورودی برای هوای تازه به محیط ماست. خوب حالا که به عمق معنی پنجره پی برده‌ایم، خودتان چند سایت را مرور کنید و ببینید آنها ارزش قرار گرفتن در کادر پنجره را دارند؟ وقتی هوا تاریک می‌شود، پرده‌ای جلوی پنجره می‌کشیم . تماشای یک منظره شلوغ مثل ترافیک از پنجره ! به ما احساس خوبی نمی‌دهد پس وب سایت خود را نباید زیاد از حد شلوغ کنید . هوای تازه چیزی است که در مواقع ضروری به آن احتیاجی شدید داریم ، پس سایت باید احساس تازگی را نیز به بیننده بدهد و ... 5

5- سایت باید خدمتی ارائه کند

تماس با ما

مشاوره و راهنما پاسخگویی به سوالات شما هستیم با ما در ارتباط باشید

اطلاعات تماس

فرم تماس